حزب فقط حزب علی.رهبر فقط سیدعلی
 
پاسدار دین و مخلص عدالت
نیروی های سپاه در نقاط مرزی شمال غرب مستقر شدند:

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پساز  پاک سازی شمال غرب کشور از گروهک های تروریستی ضمن استقرار بر نقاط سفر مرکزیکنترل این مناطق را در اختیار گرفت.

 

سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران


نوشته شده در تاريخ ۹۰/۰۶/۳۱ توسط فرمانده عملیات
 

 

رقم اختلاس بزرگ برابر تجهیز۲۸۰۰ لشکر در دفاع مقدس :رئیس  بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گفت :۳هزار میلیار تومانیکه در اختلاس اخیر اعلام شد برابر تجهیز ۲ هزار ۸۰۰ لشکر در سالهای ژایانی دوران  مقدس است


نوشته شده در تاريخ ۹۰/۰۶/۳۱ توسط فرمانده عملیات
نام:
مهدی
 
نام خانوادگی:
شیخ زین الدین
 
نام پدر :
عبدالرزاق
 
تاریخ تولد:
1338/07/18
 
محل تولد:
قم
 
تحصیلات:
دیپلم تجربی
 
سمت:
فرمانده لشگر 17 علی ابن ابیطالب علیه السلام
 
تاریخ شهادت:
27 آبان
 
محل شهادت:
جاده بانه - سردشت
 
نحوه شهادت:
در برخورد با کمین ضدانقلاب
 
محل دفن:
قم -گلزار علی بن جعفر
 
زندگی نامه شهید در ادامه مطلب


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۹۰/۰۶/۳۱ توسط فرمانده عملیات

هفته حماسه و جهاد سر افرازی ایر قافله صبر و بصیرت مقام

 عظمای ولایت

 حضرت آیت الله خامنه ای و الخصوص ملت شهید پرور ایران اسلامی

 ******مبارک باد******

 وبه خاطرپاسداشت ایثاروشهادت سرداران سپاه اسلام

 هر روز

زندگی نامه یکی ازشهیدان دراین وبلاگ مطالع فرمائید

دفاع مقدس

 


نوشته شده در تاريخ ۹۰/۰۶/۳۰ توسط فرمانده عملیات
دیگه چه خبر؟ تروربرهان الدین ربانی به دست طالبان حامد کرزای را ازسازمان ملل به افغانستان کشاند.
نوشته شده در تاريخ ۹۰/۰۶/۳۰ توسط فرمانده عملیات
صفار هرندی به مورد دیگری هم در نظر مرد خاکستری اصلاحات نسبت به ولایت فقیه شهادت میدهد:وی در یکی از کلاس  های درسش در یکی از واحدهای دانشگاه آزاد عنوان می کند که ولایت مطلقه فقیه اساسا مسئله قابل قبولی نیست  و نمیشود آن را پذزیفت. از وی سوال می شود. مگر شما جزو گروهی نبودید که در زمان امام ((ره)) کسانی را که نسبت  به مسئله ولایت فقیه تشکیک عملی کرده بودند به ضدیت اسلام متهم کردید و گفتید که ضد انقلاب و طرفدار اسلام آمریکایی هستید پس چطور این حرف را می زنید؟»

موسوی خوئینی ها گفته بود« من زمان امام(ره) هم ولایت مطلقه را قبول نداشتم اما از آنجایی که امام جاذبه فوق العاده ای داشت و ما نیز از شاگردان ایشان بودیم رویمان نمی شد جلوی امام مخالفت کنیم اما حالا که این شرایط نیست، من می گویم از ابتدا هم این مساله را قبول نداشته ام»".


نوشته شده در تاريخ ۹۰/۰۶/۳۰ توسط فرمانده عملیات
دیگه جه خبر؟  مقراصلی ضدانقلاب درشمال غرب کشوربه تصرف سپاه درامد.
نوشته شده در تاريخ ۹۰/۰۶/۳۰ توسط فرمانده عملیات
خبر اخر:حجت الاسلام مهدی طائب:می توان ناکامی فتنه گران رادرانتخابات مجلس بیش بینی کرد.
نوشته شده در تاريخ ۹۰/۰۶/۳۰ توسط فرمانده عملیات
بعثه مقام عظمای ولایت:برداخت وام جعاله عمره حرام است.
نوشته شده در تاريخ ۹۰/۰۶/۳۰ توسط فرمانده عملیات
بهارستان:شعارانتخاباتی ازاد اصلاح طلبان ازجنس دروغ وتقلب است،دهقان باتأکیدبراینکه متهم کنندگان نظام اسلامی به نبود انتخابات ازاد درجرگه ابوزسیون قرارگرفته وشایستگی حضوردرانتخابات راندارند،عنوان کردکه بالاترین وبیشترین ازادی انتخاباتی کشورهای دنیادرهمین نظام جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است.
نوشته شده در تاريخ ۹۰/۰۶/۳۰ توسط فرمانده عملیات
حجت الاسلام آشتياني در گفتگو با باشگاه خبرنگاران؛

هشدار به هاشمي رفسنجاني در صورت قبول ليدري ائتلاف اصلاح طلبانعضو شوراي مركزي جامعه اسلامي مدرسين حوزه عليه قم با بيان اين كه اصلاح طلبان براي هماهنگي برنامه هاي انتخاباتي خود به سوي هاشمي دست نياز دراز كرده اند ،اظهار داشت: حيف است هاشمي خود را در دست انداز كساني بيندازد كه موضع ثابتي نداشته و در عين حال عليه انقلاب و نظام با اپوزيسيون ارتباط گيري كرده اند.

بب

حجت الاسلام آشتياني در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با اشاره به اينكه بازگشايي ميدان براي آن عده افرادي كه عليه نظام و انقلاب خيانت كردند، جايز نيست،گفت: اتكاي بيداري اسلامي به نظام سربلند اسلامي و جمهوري اسلامي ايران است ،لذا  شايسته نيست هماهنگي ائتلاف اصلاح طلبان كه به خيانت عليه نظام محكوم هستند با ليدري هاشمي انجام شود و ايشان نبايد هماهنگي ائتلاف آنان را برعهده گيرد.
 عضو جامعه اسلامي مهندسين به ننگ تاريخي فتنه گران اشاره كرد و افزود: با توجه به اينكه فتنه 88 از دل اصلاح طلبان برعليه نظام و انقلاب شكل گرفت لذا جايز نيست اكنون براي هماهنگي آنان آغوش باز كرد و حيف است هاشمي خود را در دست اندازي كساني بيندازد كه موضع ثابتي نداشته و حركت هاي فتنه انقلابي را در كارنامه خويش دارند.
 وي با اظهار اين مطلب كه ما نبايد با  اقدام زودهنگام و بي برنامه، نظام سربلند جمهوري اسلامي ايران را تضعيف كنيم،گفت: انتخاب اين راه از سوي هاشمي صحيح نيست و وي نبايد راه را براي هماهنگي برنامه هاي آنان به دست خود باز كند.


نوشته شده در تاريخ ۹۰/۰۶/۳۰ توسط فرمانده عملیات

امنیت اجتماعی، اخلاقی و روانی از ارکان پیشرفت و سربلندی کشور است

حزب سید علی

فرهیختگان آنلاین: رهبر معظم انقلاب اسلامی امنیت اعم از امنیت اجتماعی و امنیت اخلاقی و روانی را از ارکان پیشرفت و سربلندی کشور خواندند و خاطرنشان کردند: یکی از روشهای استکبار برای مقابله با ملتهای مستقل، ایجاد ناامنی اجتماعی و همچنین ناامنی اخلاقی و روحی در جامعه است.

مراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه علوم انتظامی صبح امروز با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار شد.

حضرت آیت الله خامنه ای در ابتدای ورود به دانشگاه علوم انتظامی در محل یادمان شهدا حضور یافتند و با قرائت فاتحه، علو درجات شهدای نیروی انتظامی را مسئلت کردند.

فرمانده کل قوا سپس از یگانهای انتظامی، راهنمایی و رانندگی و مرزبانی حاضر در میدان سان دیدند.ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۹۰/۰۶/۳۰ توسط فرمانده عملیات
عضو مجلس خبرگان رهبري:
نظام سياسي ولايت فقيه مقتدرترين نظام سياسي دنياست

 

بوشهر- نماينده مردم تهران درمجلس خبرگان رهبري و امام جمعه كاشان گفت: هيچ نظام سياسي در دنيا مقتدرتر از نظام سياسي ولايت فقيه نيست و مردم بايد از اين نظام پشتيباني كنند. گفت:

 

عضو مجلس خبرگان رهبري:
نظام سياسي ولايت فقيه مقتدرترين نظام سياسي دنياست
بوشهر- نماينده مردم تهران درمجلس خبرگان رهبري و امام جمعه كاشان گفت: هيچ نظام سياسي در دنيا مقتدرتر از نظام سياسي ولايت فقيه نيست و مردم بايد از اين نظام پشتيباني كنند. گفت:
به گزارش ايرنا، آيت‌الله عبد النبي نمازي سه شنبه در آيين ختم آيت‌الله حاج ميرزا احمد دشتي نجفي درمصلاي نماز جمعه بوشهر افزود: درمكتب نوراني اهل بيت فقيهان عادل جايگاه ويژه‌اي دارند و درعصر غيبت امام زمان(عج)، رهبري جامعه اسلامي به آنان تفويض شده است.
وي با بيان اينكه بشر و جامعه بشري نيازمند رهبري، قيم و مدير است، ادامه داد: در مسايل سياسي و حقوق سياسي وجود رهبر شرعي نيست اما عقلي است و عقل مي‌گويد جامعه احتياج به رهبر دارد.
امام جمعه كاشان اضافه كرد: براساس آيات قرآن نصب رهبر از حيطه اختيارات بشر خارج است و كاري خدايي، الهي و آسماني است.
نمازي افزود:جامعه الزاما نياز به رهبر دارد و آن رهبر نيز انتخابي نيست و انتصابي از سوي خداست و در دوران بعثت پيامبر بعد از ايشان و ائمه همه از سوي خداوند منصوب هستند.
وي با بيان اينكه رهبر بايد عالم، اعلم، و معرفت به خدا داشته باشد، گفت: منصب نبوت و امامت آسماني است و اهل زمين توان تشخيص شخص صالح را ندارند.
نماينده مردم تهران در مجلس خبرگان با بيان اينكه فقيهان امين انبيا هستند، اضافه كرد: فقه كامل و تمام عيار از سه عنصر فقه القلب، فقه النفس و فقه الجوارح تشكيل مي‌شود و كسي كه فقيه تمام عيار است در هر سه موضوع بايد جامع باشد.
نمازي افزود: در طول تاريخ مكتب شيعه تمام كساني كه به عنوان رهبر پرورش يافتند داراي چنين ويژگي‌هايي بودند و در ميان رهبران شيعه كسي را پيدا نمي‌كنيد كه اهل دنيا و مادي‌گري باشد.
وي گفت: رهبراني كه شيعه دارد مشابه آن در جهان وجود ندارد و نخستين شرط رهبر آسماني زهد و بي رغبتي به دنياست.
نمازي با بيان اينكه شيعه از نظر ولايت و رهبري در عالي‌ترين جايگاه قرار دارد، اظهار داشت: تمام رهبران دنيا پرونده‌هاي اخلاقي و مالي دارند اما رهبران شيعه اينگونه نيستند.
امام جمعه كاشان با اشاره به شرايط كشورهاي مسلمان منطقه گفت: تحولات مصر، يمن، ليبي و بحرين نشان مي‌دهد كه ملت‌هاي مسلمان آرام آرام به سوي مكاتب الهي و رهبران الهي در حركت هستند.
وي در باره آيت الله ميرزا احمد دشتي نجفي گفت: ايشان از مصاديق بارز علماي عادل بود و مردم بوشهر سرمايه بزرگي را از دست دادند.
نمازي اظهارداشت: آيت الله دشتي شخصيتي ناشناخته بود و وقتي به ايران آمد به بوشهري‌ها گفتم از ظرفيت‌هاي علمي و فقهي ايشان استفاده كنيد اما نتوانستيم از اين ظرفيت و سرمايه مهم ديني استفاده كنيم.
نمازي يادآورشد: علت اينكه ايشان رساله‌اي منتشر نكردند اين بود كه خود ايشان علاقه‌اي به مطرح شدن نداشتند.
وي گفت: آيت‌الله ميرزا احمد دشتي نجفي فقيهي تمام عيار و مجتهدي مطلق در تمام ابواب فقه بودند.
فرزند ايت الله ميرزا احمد دشتي نجفي نيز در اين آيين گفت: اجازه اجتهاد ايشان از آيت‌الله ضيا عراقي بود و سال‌هاي زيادي را بر كسب معرفت ديني در ايران و عراق سپري كرد.
حجت‌الاسلام محمدحسين دشتي نجفي با تسليت ارتحال اين عالم بزرگ افزود: از مسوولان استان بوشهر به ويژه نماينده مقام معظم رهبري، نماينده مردم در مجلس خبرگان، استاندار و شخصيت‌هاي كشوري ولشكري به خاطر حضور در مراسم آيت‌الله دشتي در بوشهر و قم قدرداني مي‌كنم.
در اين مراسم علاوه بر آيت‌الله نمازي، آيت‌الله ايماني امام جمعه شيراز، ائمه جمعه شهرستان‌هاي دشتي، دشتستان، مديران كل دستگاه‌هاي اجرايي، فرماندهان نظامي و انتظامي استان بوشهر، قشرهاي مختلف مردم حضور داشتند. ك/2
628/539


نوشته شده در تاريخ ۹۰/۰۶/۲۹ توسط فرمانده عملیات
 

شهید سید مرتضی آوینی در شهریور سال 1326 در شهر ری متولد شد تحصیلات ابتدایی و متوسطه‌ی خود را در شهرهای زنجان، کرمان و تهران به پایان رساند و سپس به عنوان دانش‌جوی معماری وارد دانشکده‌ی هنرهای زیبای دانشگاه تهران شد او از کودکی با هنر انس داشت؛ شعر می‌سرود داستان و مقاله می‌نوشت و نقاشی می‌کرد تحصیلات دانشگاهی‌اش را نیز در رشته‌ای به انجام رساند که به طبع هنری او سازگار بود ولی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی معماری را کنار گذاشت و به اقتضای ضرورت‌های انقلاب به فیلم‌سازی پرداخت:

شهید آوینی

برای خواندن به ادامه مطلب مراجعه کنیدادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۹۰/۰۶/۲۸ توسط فرمانده عملیات

vajeh20

دیدار شركت‌كنندگان در اجلاس بین‌المللی بیداری اسلامی با ولی‌امر مسلمین

 


ولی‌امر مسلمين در سخنان خود در مراسم گشايش اجلاس، بيداری اسلامی و برانگيختگی و آگاهی امت اسلامی را درهم‌شكننده حصارهای استبداد و استكبار خواندند و ضمن بررسی هويت قيام‌ها و انقلاب‌های جاری در منطقه؛ به تبيين آسيب‌ها و خطرات پيش روی اين حركت عظيم و تشريح راه‌های فائق آمدن بر آسيب‌ها پرداختند و تأكيد كردند: بيداری مبارك اسلامی با غافلگير كردن شياطين منطقه‌ای و جهانی، مهره‌های خطرناكی از جبهه‌ی دشمن ساقط كرده اما لازم است با توكل بر خدا، درس‌آموزی از تجربيات تاريخ معاصر جهان اسلام، و تكيه بر عقل و عزم و شجاعت، صحنه‌ی همچنان سيال تحولات منطقه را مديريت كرد و به سرانجام رساند.ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۹۰/۰۶/۲۶ توسط فرمانده عملیات

 

 

دادستان نظامی رژيم معمر قذافی به روزنامه الشرق‌الاوسط گفت: قذافی در زمان حكومتش تعدادی از معاونان ارشد سابق خود از جمله وزيرخارجه و دادگستری را كشت تا اطلاعات محرمانه وی را منتشر نكنند.

 

 

 
 

 ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۹۰/۰۶/۲۶ توسط فرمانده عملیات
 
آیت الله مصباح یزدی: فرمایشات رهبری فصل الخطاب و تبیین کننده وظایف است/ انحراف دینی و فکری در افراد مغرور به وجود می آید

ایت الله


عضو مجلس خبرگان گفت: فرمایشات مقام معظم رهبری فصل الخطاب، تبیین کننده وظایف و روشن کننده امور است.

منبع خبر: www.farsnews.com


آیت الله محمدتقی مصباح یزدی چهارشنبه شب در مراسم افتتاحیه سال تحصیلی مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) که در سالن همایش مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار داشت: خدا را شاکر و سپاسگزاریم که ما را در دورانی آفرید که بزرگ ترین پدیده های اسلام یعنی پیروزی انقلاب اسلامی تحقق پیدا کرد.
 
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ده ها و صدها برکات عظیم داشت، گفت: فراهم شدن زمینه تحقق و توسعه معارف اهل بیت(ع) یکی از برکات این نظام محسوب می شود.
 
رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) خاطرنشان کرد: همه به اهمیت برکت های انقلاب آگاه هستیم ولی آنهایی این برکات را درک می کنند که دوران گذشته را مشاهده و شرایط را درک کرده و مقایسه کنند.
 
وی ادامه داد: در سایه نعمت عظیم انقلاب است که ما طلبه ها توانستیم موقعیت خود را در کشور، نظام و عالم بشناسیم و بفهمیم چه مسئولیت هایی بر عهده ماست و این مسئولیت ها را چگونه می توان انجام داد.
 
* فرمایشات مقام معظم رهبری فصل الخطاب و تبیین کننده وظایف است
 
آیت الله مصباح یزدی با اشاره به گذشت 33 سال از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: گفت وگوها و مصاحبه های فراوانی در طول این ایام صورت گرفته که در راس آن فرمایشات مقام معظم رهبری است که فصل الخطاب همه سخن ها و روشن کننده همه مسائل و تبیین کننده وظایف ماست.
 
وی به اهمیت آموختن برخی علوم به عنوان دانشجو اشاره کرد و افزود:  لازم است به فعالیت هایی بپردازیم که تاکنون کمتر به آن پرداخته و روش هایی که کمتر استفاده کرده ایم به کار ببریم و رشته هایی که کمتر به آن توجه شده یا وجود ندارد دایر کنیم.
 
رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با بیان اینکه پس از آموختن اسلام باید شاخه ها و ابعاد مختلف اسلام را از نظر علمی روشن کنیم، اذعان داشت: لازم است درباره انتشار ابعاد مختلف اسلام اندیشیده و تبلیغ و تعلیم در آفاق مختلف جهان در نظر گرفته می شود.
وی خاطرنشان کرد: نیاز است با زبان ها و فرهنگ های دیگر برای تبلیغ و تعلیم اسلام آشنا شویم و با توجه به فرهنگ و شرایط کشورها محتوای اسلام را به دیگر کشورها عرضه کنیم.
 
وی ادامه داد: در این حیطه فعالیت های انجام و نهادهایی تاسیس شده ولی نسبت به آنچه باید باشد فاصله داریم.
 
آیت الله مصباح یزدی با اشاره به بخشی دیگر از امور ضروری برای اندیشیدن طلاب گفت: لازم است نسبت به این موضوع تفکر شود که آموختن آموزه های دینی و مکتب اهل بیت(ع) برای یک روحانی برای انجام وظیفه خود کافی است.
 
* تنها دانستن مفاهیم اسلامی کافی نیست
 
وی خاطرنشان کرد: شاید در برخی دوران ها به دلیل ارتباطات کم یادگیری آموزه های دینی برای طلاب کافی بود ولی امروز با وجود پیشرفت تکنولوژی و ارتباطات تنها دانستن مفاهیم اسلامی کافی نیست.
 
رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با اشاره به شرایط کنونی جامعه گفت: با توجه به شرایطی که اقشار مختلف، نهادهای رسمی داخل و خارج کشور، گروه های مختلف که آشکار و پنهان بر جوانان اثر می گذارند تنها دانستن علوم اسلامی کافی نیست.
 
وی عنوان داشت: از یک سو باید نسبت به آسیب هایی که در جامعه وجود دارد آگاه باشیم و راه مقابله با آنها را بیاموزیم و کیفیت ارتباط با جوانان را بدانیم و از سویی دیگر با فرهنگی که بر دنیا حاکم است و بر کشور ما تاثیر می گذارد آشنا باشیم.
 
آیت الله مصباح یزدی با اشاره به رشد روز افزون آسیب های اجتماعی بیان داشت: آسیب های اجتماعی در دو بخش افکار، اندیشه ها، اعتقادات و ارزش ها و بخش دیگر رفتارها، انحرافات عملی، رفتاری و ناهنجاری ها رشد می کند.
 
* نباید رشد نقاط مثبت ما را از چاره اندیشی ها غافل کند
 
وی خاطرنشان کرد: به دلیل آنکه به تدریج با آسیب های اجتماعی موجود رو به رو می شویم حساسیت پیدا نکرده و تغییرات را درک نمی کنیم ولی فردی که 10 سال پیش از شهر قم به خارج کشور رفته، پس از بازگشت تفاوت ها را درک می کند.
 
رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) ادامه داد: در کنار این ناهنجاری ها رشد نقاط مثبت را نیز شاهد هستیم ولی رشد برخی از این نقاط مثبت نباید ما را از رشد نقطه های منفی و چاره اندیشی غافل کند.
 
وی با اشاره به برخی از مسائل که امروز با آن مواجه هستیم و در گذشته کمتر لزوم داشته که علما و فقها به آن بپردازند، گفت: مسئله سیاسی اجتماعی حاکم بر جامعه و ارتباطاتی که در این زمینه با کشورهای دیگر وجود دارد، یکی از این امور است.
 
آیت الله مصباح یزدی خاطرنشان کرد: این مسائل از چند قرن گذشته به ویژه از اوایل دوره قاجار در کشور مطرح شده و سبب شد مسائل سیاسی و بین المللی جدیدی مطرح شود و اوج این مسائل در دهه های اخیر است.
 
رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: امروز کمتر کسی است که این احساس را نداشته باشد که اسلام تنها با مسائل فردی، اخلاقی و عبادی سر و کار ندارد بلکه بخشی از محتوای اسلام مربوط به مسائل اجتماعی و سیاسی است.
 
رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با اشاره به خدمات امام خمینی(ره) به کشور و عالم اسلامی بیان داشت: بنیانگذار جمهوری اسلامی اختصاص دست کم نصفی از فقه به مسائل حکومتی را به روشنی تبیین کرد و جامعه علمی در شرایط خاصی از این مسائل دور نگه داشته شده  و کسانی سعی کرده بودند تا ما از این مسائل اسلامی به عنوان مشکل گشای جوامع بشری و حلال بسیاری از دشواری ها و آفات اجتماعی غافل باشیم.
 
وی خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) از نظر فکری با سخنرانی ها و نوشته ها فعالیت فراوانی در راستای تبیین این مسئله کرد و به طور عملی نیز به ترویج این مسائل پرداخت و عهده دار مسئولیت بخش عظیمی از این مسائل شد ولی متاسفانه هنوز نمی توانیم این خدمات امام خمینی(ره) را ارزیابی کنیم.
 
آیت الله مصباح یزدی ادامه داد: برخی اوقات هنوز در گوشه و کنار کشور و حتی حوزه های علمیه نغمه هایی به گوش می رسد که این مسائل جدای اسلام و بیراهه ای در اسلام است.
 
وی با اشاره به اشاره به آیه ای از قرآن بیان داشت: کسانی که در محیطی محدود به فعالیت و تفکر می پردازند عقلشان به درستی کار نمی کند تا انسان از بینش جهانی و ذهن باز محروم باشد و مسائل عالم را درک نکند، عقلش به درستی کار نمی کند و بسیاری از مسائل را اشتباه می فهمد.
 
* افراد هدایت شده مسئولیت سنگین تری بر عهده دارند
 
رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) خاطرنشان کرد: افراد باید بدانند چه دام هایی برای اسلام و مسلمانان گسترده اند و چه خطرهایی برای بشریت وجود دارد و چه نیازهایی برای اسلام و معارف اسلامی در سراسر دنیاست که با سرانگشت علمای اسلام به راحتی باز می شود.
وی عنوان داشت: کسانی که بر اساس حکمت الهی توسط ما هدایت شده اند تکلیف سنگین تری بر دوش آنها آمده که با مشاهده کمبودها برای برطرف کردن آنها تلاش کنند و دوباره سر بر جیب خود فرو نبرند که گویی موردی مشاهده نکردند.
 
آیت الله مصباح یزدی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار خبرگان گفت: ایشان در این دیدار تاکید بلیغی بر اهتمام به فکر حکومتی، مسائل سیاسی و اجتماعی داشتند و با لحن ملایمی از روحانیت گله کردند که اهتمام کافی نسبت به این مسئله نکردند.
 
وی با اشاره به شکل گیری انقلاب در ایران به عنوان کشور امام زمان(عج) بیان داشت: این کشور به طور دائم برنامه خود را بر اساس اسلام و معارف اهل بیت(ع) برنامه ریزی کرده و درصدد است این راه را طی کند.
 
رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با بیان اینکه مشکلات مختلفی در داخل جامعه خود داریم، گفت: بخشی از این مشکلات اهمیت مسائل اسلامی مربوط به مدیریت جامعه، تعامل سیاسی و ارتباط با کشورهای دیگر از نظر علمی و فقهی بوده که برای بسیاری از مردم روشن نیست.
 
* برخی از الفاظ فقهی نتیجه محرومیت از امام معصوم است
 
وی خاطرنشان کرد: اگر در مسائل فردی مشکلاتی مشاهده شود به فقهای نظام مراجعه کرده و با الفاظی مانند احتیاط، فیه اشکال و احوط کذا مشکل را حل می کنند و بکارگیری این الفاظ شاید چاره ای نداشته باشد و از تبعات محرومیت از امام معصوم است.
 
آیت الله مصباح یزدی با اشاره به اهمیت نفی و اثبات مسائل اجتماعی گفت: اگر مصلحت اجتماعی در راستایی تفریط شود ممکن است به قیمت خون هزاران مسلمان بی گناه تمام شود و با بکارگیری الفاظی مانند فیه اشکال و احوط کذا مسئله حل نمی شود و باید افرادی مسئولیت را بپذیرند و وظیفه مردم را در آن موقعیت تعیین کنند.
 
وی خاطرنشان کرد: به عنوان مثال مسئله جنگ و صلح یکی از این مسائل بوده و هشت سال در کشور مسئله جنگ را تجربه کردیم و شروع، برخورد، اداره جنگ و صلح به طور صرف با فیه اشکال و الاحوط کذا ختم نمی شود.
 
رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) ادامه داد: علاوه بر مرجعی که مسئولیت اداره کشور را بر عهده دارد، حتی مدیران میانی باید تصمیمات قاطع در مسائل اجتماعی بگیرند و با برنامه به تصمیم گیری بپردازند.
 
وی عنوان داشت: مدیریت قاطع برای پیشبرد فعالیت نیاز است و کسی که دستور می دهد باید شجاعت، جرأت و تخصص داشته باشد و مسئولیت آن را بپذیرد و این امر با فتوایی در رساله عملیه در پاسخ به مقلد تفاوت دارد.
 
آیت الله مصباح یزدی تصریح کرد: امور اجتماعی از مسائل حیاتی است و باید بصیرت کافی داشت و مصلحت را تشخیص داد و قاطعانه نظر داد و عمل کرد و در نهایت مسئولیت را بر عهده گرفت.
 
* مدیریت امام خمینی(ره) در مسائل سیاسی و جنگی از بزرگترین هنرهای ایشان بود
 
وی با بیان اینکه مدیریت امام خمینی(ره) در مسائل سیاسی و جنگی از بزرگترین هنرهای ایشان بود، گفت: هنوز مدیریت امام خمینی(ره) ناشناخته مانده است و شاید به زودی شناخته نشود و خداوند فراست و بینشی به ایشان داده بود و نسبت به کسانی که سالیان دراز در این مسائل تخصص داشتند بهتر می فهمید، مدیریت می کرد و جرات و شهامت داشت که مسئولیت آن را بپذیرد.
 
رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) خاطرنشان کرد: این مسائل تمام نشده و فردا مسئله اجتماعی دیگر پیش می آید که باید کسانی باشند و بتوانند با درک مسائل به مدیریت بپردازند و مسئولیت آن را بپذیرند و بینهم و بین الله آنچه مصلحت اسلام است تشخیص دهند و عمل کنند.
 
وی ادامه داد: این امور به طور صرف با مطالعه منابع فقهی به ویژه با اختصاص مطالعات به مسائل فردی حل نمی شود.
 
* احکامی مورد نیاز در مسائل اجتماعی در دروس ما کمتر مطرح شده است
 
آیت الله مصباح یزدی با بیان اینکه بیش از 200 درس خارج در حوزه وجود دارد، بیان داشت: امروز موضوع درس های خارج پس از انقلاب با توجه به نیازهای اجتماعی چند درصدی مربوط به مسائل سیاسی و اجتماعی است و آمار دقیقی در این خصوص در دسترس ندارم ولی حدس می زنم بیش از سه ربع این دروس به مسائل فردی اختصاص دارد.
 
وی خاطرنشان کرد: احکامی که امروز در مسائل اجتماع مورد نیاز است در دروس ما کمتر مطرح شده است آیا اینها مسئولیتی برای جامعه به وجود نمی آورد.
 
رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) عنوان داشت: اگر فردا انحرافی در مدیران کشور نسبت به اسلام پیدا شد و بخشی مربوط به ندانستن صحیح اسلام بود یا عذری بیاورند آیا ما مسئولیتی نداریم و اگر بخشی از این انحرافات و اجتناب از ارزش ها مربوط به جهل به مسائل باشد چه کسی مسئول است.
 
* شبهات مختلفی از سوی پایگاه های اطلاع رسانی در فضا پراکنده می شود
 
وی با بیان اینکه شبهات مختلفی از سوی پایگاه های اطلاع رسانی در فضا پراکنده می شود، بیان داشت: شیطان وسوسه می کند تا جوانان بیشتر به این پایگاه ها مراجعه کنند.
 
آیت الله مصباح یزدی خاطرنشان کرد: اطلاع دقیق دارم از کسانی که در حوزه پس از سالیان طولانی تحصیل در حوزه عرصه های هولناکی افتادند ولی شما فردی سنگین، موقر، ظاهر آراسته و تحصیل کرده را مشاهده می کنید و از باطنش بی خبر هستید.
 
وی بیان داشت: بخش عظیمی از این امور به مسائل اصیل اعتقادی بازمی گردد ولی این امور و مسائل کجا باید حل شود و چگونه انتقال داده شود البته در همه زمینه ها فعالیت های انجام گرفته و باید از کسانی که به اقداماتی پرداخته اند تشکر کنیم ولی نسبت به آنچه ضروری بوده کم است.
 
رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با اشاره به گسترش حوزه های علمیه و طلاب تحصیل کرده گفت: امکانات کنونی حوزه با 60 سال گذشته قابل مقایسه نیست ولی سؤالی اینجا مطرح می شود که چرا با وجود علما، بزرگان، استادان دلسوزی و دانشجویان مستعد در حوزه کمبود مشاهده می شود.
وی خاطرنشان کرد: بخشی از این کمبودها مربوط به این است که برنامه ریزان از وسعت برنامه ریزی محروم بودند ولی بخشی دیگر از نظر روانکاوی مربوط به تعلقات دنیا بوده و با سوءظن تصور می کنم تاثیر انگیزه های مادی در قصور و تقصیرهای ما کم نیست.
 
وی با اشاره به گسترش آفات و اختلافات خانوادگی بیان داشت: تماشای فیلم های غیراخلاقی مهم ترین عامل این اختلافات است و سبب اختلال در تربیت فرزندان می شود.
 
رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) تصریح کرد: زمانی که گرایش به لذات مادی، هوس ها فراوان می شود از احساس مسئولیت و توفیق افراد کاسته می شود و شیطان بر آنها غالب می شود.
 
وی عنوان داشت: علاوه بر مسائل درسی و کیفیت تدریس ها به خودسازی، تزکیه نفس، جدایی از دلبستگی ها به دنیا، لذت ها، هوس ها، ریاست ها، پست ها و شهرت ها و بصیرت کافی در مسائل سیاسی و اجتماعی برای شناخت وظیفه نیاز داریم.
 
آیت الله مصباح یزدی افزود: این موارد در کتاب های درسی وجود ندارد و باید انگیزه ای دیگر در درون خود داشته باشیم تا نسبت به مسائل سیاسی و اجتماعی احساس مسئولیت کرده و بخشی از فعالیت های تحصیلی خود را به سوی برطرف کردن نیازها هدایت کرده و به تزکیه نفس و نیت پاک بپردازیم.
 
وی ادامه داد: این امور در آیه های قرآن به صراحت بیان شده ولی متاسفانه سیر برخی از حوزه های ما این است که این مسائل در دست فراموشی است و نه تنها در صدد عمل به آنها نیستم حتی تصور می کنیم بدعت است و شنیدم که می گفتند عالمی با قرائت قرآن گریه می کرد و به سجده می افتاد که در پاسخ گفتند که این کارهای بدعت آمیز چیست.
 
رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) تصریح کرد: اگر امام خمینی(ره) موفقیت و مقام معظم رهبری عظمت، محبوبیت و توان مدیریت را کسب کرد مرهون جوانب اخلاقی، توجهات قلبی، سحرخیزی ها و توسلات است.
 
وی یادآور شد: انحراف دینی و فکری در افراد مغرور به وجود می آید ولی بندگی خدا سبب سعادت دنیوی و اخروی می شود.


نوشته شده در تاريخ ۹۰/۰۶/۲۶ توسط فرمانده عملیات

دستور ویژه آیت الله آملی به اژه ای جرم هیچكس را نادیده نگیرید

 

 

برای رسیدگی به پرونده فساد 3000میلیاردی صادر شد
دستور ویژه آیت الله آملی به اژه ای جرم هیچكس را نادیده نگیرید

رئیس قوه قضائیه طی حكمی با تعیین دادستان كل كشور به عنوان مسئول نظارت بر رسیدگی به پرونده اختلاس سه هزار میلیارد تومانی خواستار رسیدگی سریع، قاطع و همه جانبه در این زمینه شد.

متن ابلاغیه آیت الله صادق آملی لاریجانی بدین شرح است؛

«جناب حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای
دادستان محترم كل كشور
با توجه به تشكیل پرونده فساد مالی گسترده در استان خوزستان و تلاش همه جانبه دادسرای عمومی و انقلاب اهواز در مراحل مختلف كشف، تعقیب و تحقیق از متهمان پرونده، به لحاظ اهمیت موضوع و گستردگی مسائل مطروحه در پرونده، ضمن تقدیر از كلیه مسئولان قضایی و قضات دادگستری استان خوزستان و نظر به احاله پرونده به دادسرای عمومی و انقلاب تهران به جنابعالی كه چهره ای شناخته شده و مورد اعتماد دستگاه قضایی و نظام هستید مأموریت داده می شود با نظارت دقیق و همه جانبه به كلیه مراحل رسیدگی به این پرونده تا حصول نتیجه نهایی اقدامات ذیل را معمول و گزارش كار را به صورت مستمر به اینجانب منعكس كنید.
1- رسیدگی سریع، قاطع و همه جانبه به پرونده و شناسایی و تحقیق از كلیه متهمان در هر رده و مقام و كسانی كه به هر شكل در تخلفات صورت گرفته دخیل هستند.
2- درخواست اشد مجازات برای همه كسانی كه اتهام آنان براساس تحقیقات به عمل آمده محرز است.
3- دادستان عمومی و انقلاب تهران با ارجاع پرونده به احد از قضات مجرب شخصاً به كلیه مراحل رسیدگی در دادسرا نظارت و نهایت همكاری را با دادستان محترم كل كشور معمول دارد.
4- هرگونه بررسی، تحقیق و پیگیری در رابطه با موضوع و متهمان پرونده منحصراً در قوه قضائیه و تحت نظارت قاضی پرونده صورت گرفته و از دخالت افراد و مقامات غیر مسئول اكیداً جلوگیری و با متخلفان وفق موازین قانون به شدت برخورد شود.
5- كلیه دستگاه های مسئول اعم از اجرایی، امنیتی و انتظامی موظف به همكاری همه جانبه با دستگاه قضایی بوده و متخلفان تحت پیگیرد قانونی قرار گیرند.
6- رعایت كلیه موازین شرعی و قانونی در رسیدگی به اتهامات متهمان و اجتناب از افشای نام آنان قبل از صدور حكم قطعی و نظارت دقیق بر عملكرد كلیه ضابطان در انجام وظایف قانونی.

7- پیشگیری از نشر شایعات و اخبار ناصحیح از طریق اطلاع رسانی صحیح، دقیق و به موقع به ملت شریف و در عین حال اجتناب از هرگونه بزرگنمایی.
در پایان به همه مسئولان اجرایی خصوصاً مدیران بانك ها تذكر داده می شود به جای اظهارنظرهای غیرمسئولانه به وظایف قانونی خود در حفظ اموال عمومی و نظارت بر عملكرد مدیران در رده های مختلف اقدام كنند.
به ملت عزیز ایران هم اطمینان داده می شود كه دستگاه قضایی ذره ای از وظیفه ذاتی خویش در كشف جرم و تعقیب مجرمان خصوصاً مفسدان اقتصادی كوتاه نخواهد آمد و علی رغم همه كارشكنی ها از ناحیه صاحبان قدرت و ثروت به مبارزه بی امان با چپاولگران اموال عمومی ادامه خواهد داد. بعون الله تعالی. صادق لاریجانی- رئیس قوه قضائیه-24/6/90»
حمایت نمایندگان مجلس
از انتخاب محسنی اژه ای
در همین حال، نمایندگان مجلس شورای اسلامی انتخاب حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای را به عنوان ناظر بر پرونده اختلاس سه هزار میلیاردی، بهترین انتخاب دانستند.
حجت الاسلام محمدتقی رهبر عضو كمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به ابلاغیه آیت الله آملی لاریجانی و محسنی اژه ای برای نظارت بر پرونده سه هزار میلیاردی گفت: انتخاب محسنی اژه ای ازسوی ریاست قوه قضاییه انتخابی شایسته است چرا كه وی تجربه برخورد با تخلفات و سوءاستفاده های اقتصادی را در كارنامه كاری خود دارد.
وی به باشگاه خبرنگاران گفت: محسنی اژه ای فردی درستكار و باتجربه بوده و هیچ فشاری حتی از سوی مسئولان بر وی اثرگذار نبوده و صداقت و صراحت ایشان نیز قابل ستایش است.
همچنین محمد دهقان عضو دیگر كمیسیون قضایی مجلس با اشاره به تلاش برخی افراد برای محوكردن پرونده فساد سه هزار میلیاردی در غوغاهای سیاسی گفت: انتخاب محسنی اژه ای به عنوان شخصیتی صددرصد ضدفساد، نگرانی دلسوزان نظام دراین خصوص را برطرف كرده، چرا كه وی مورد اعتماد تمامی افراد دلسوز كشور است.
وی با اشاره به وجود شواهد مبتنی بر دخالت یك مقام ارشد اجرایی و ارتباط وی با متهم اصلی پرونده اختلاس سه هزار میلیارد تومانی و انتشار این مدارك افزود: متأسفانه برخی مقامات اجرایی و صاحب تریبون دركشور اقدام به فرافكنی و تشویش اذهان عمومی كرده و تلاش در پیچیده كردن پرونده و ناشناخته ماندن متهمان اصلی دارند.
در همین زمینه حجت الاسلام حسین ابراهیمی نایب رئیس كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینكه رسیدگی صحیح به پرونده اختلاس اخیر موجب آرامش مردم خواهد شد گفت: امیدواریم نقش جریان انحرافی در این اختلاس بزرگ مشخص شود و سرنخ های سایر انحرافات و دست اندازی در بیت المال كه دراین مقطع به وسیله افراد نفوذی در دولت صورت گرفته آشكار گردد.
وی با اشاره به حكم آیت الله آملی لاریجانی، مبنی بر عدم اجازه به مسئولان اجرایی برای دخالت یا اظهارنظر غیرمسئولانه در پرونده اختلاس بزرگ، تصریح كرد: شخصیت علمی، دینی، روحانی ریاست محترم قوه قضاییه، موجب كنار گذاشته شدن تعارفات شده، تا اینكه پرونده به صورت صحیح و سالم و طبق قوانین شرع مقدس اسلام و قانون اساسی، رسیدگی شود.
ابراهیمی همچنین با اشاره به ویژگی های محسنی اژه ای در تدین، ولایت مداری، تجربه طولانی در قضاوت، آگاهی كامل از مسائل امنیتی و اطلاعاتی خاطرنشان كرد: مأموریت دادستان كل كشور دست منحرفین نفوذی در دولت را آشكار می كند.


نوشته شده در تاريخ ۹۰/۰۶/۲۶ توسط فرمانده عملیات
مدير اسناد هويتي سازمان ثبت احوال كشور گفت: فاميلي 'محمدي 'با 723 هزار عنوان، بيشترين نام خانوادگي ايرانيان است.   محسن اسماعيلي' روز سه شنبه افزود: 'حسيني' با 496هزار عنوان، 'احمدي' با 467 هزار عنوان و رضايي با 408 هزار عنوان نيز داراي بيشترين نام خانوادگي ايرانيان است.   وي با بيان اينكه 110 ميليون ركورد اطلاعاتي در پايگاه كشوري ثبت احوال داريم، اظهار داشت: بيشترين نام هايي كه در طول 92 سال در سازمان ثبت احوال كشور به ثبت رسيده ' محمد، علي ' و ' فاطمه و زهرا ' است.   اسماعيلي ادامه داد: حسين، مهدي، حسن، رضا، محمد‌رضا، عليرضا، احمد و عباس و مريم، معصومه، زينب، سكينه، رقيه، خديجه، ليلا و مرضيه نيز بيشترين نام هاي ايرانيان بوده است. منبع:ایرنا
نوشته شده در تاريخ ۹۰/۰۶/۲۶ توسط فرمانده عملیات
شرح دو حدیث از حضرت امام جعفرصادق علیه‌السلام توسط حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در ابتدای جلسه درس خارج فقه ِ بیست و هفتم دی‌ماه 89 (دوازدهم صفر 1432).
 

http://farsi.khamenei.ir/image/ver2/li_star_1.gif
روایت اول: «عَنْ أَبِی عَبْدِ اللَّهِ ع قَالَ إِنَّ اللَّهَ تَعالی لَيَحْفَظُ مَنْ يَحْفَظُ صَدِيقَه»
روایت دوم: «قَالَ أَبُو عَبْدِ اللَّهِ ع لَا تُفَتِّشِ النَّاسَ فَتَبْقَى بِلَا صَدِيق»

شافی، صفحه‌ی652 رهبر

http://farsi.khamenei.ir/image/ver2/li_star_1.gif
دو روايت كوتاه:
فى الكافى، عن الصّادق (عليه‌السّلام)، قال: «انّ اللَّه تعالى ليحفظ من يحفظ صديقه»؛ [حضرت امام جعفر صادق علیه‌السّلام فرمودند:] خداى متعال حفظ ميكند آن كسى را كه رفيق خود را حفظ كند. [البته] مراد، حفظ جسمانى نيست فقط - حالا آن هم يكى از مصاديقش ممكن است باشد - يعنى آبروى او را حفظ كند، شخصيت او را حفظ كند، جهات او را حفظ كند [و] مراعات كند. خدا يك چنين كسى را حفظ ميكند. اين پيوندهاى برادرى و رفاقت و انس و اخوت، در اسلام اينقدر اهميت دارد. شما ملاحظه‌ى رفيقتان را ميكنيد، او را حفظ ميكنيد، خداى متعال در پاداش اين عمل، شما را حفظ ميكند. البته حفظ كردن رفيق معناش اين نيست كه انسان از گناه او، از خطاى او دفاع كند؛ كما اينكه در اين كارهاى حزبى و جناحى و خطى و اين چيزها معمول است كه اگر خطائى هم از كسى سر بزند، چون با آنها هم‌جبهه است، هم‌خط است، هم‌حزب است، هم‌گروه است، بايد بايستند پايش دفاع كنند؛ نه، اين مراد نيست؛ اين حفظ او نيست؛ اين در واقع مخذول كردن او، بدبخت كردن اوست و خود؛ بلكه مراد، حفظ آبروى مؤمنى است كه برادرى ايمانى با انسان دارد. جامع، برادرى ايمانى است. اين يك روايت.

يك روايت ديگر هم باز از كافى است، از امام صادق (عليه الصّلاة و السّلام)؛ ميفرمايد كه: «لا تفتّش النّاس فتبقى بلا صديق»؛ در كارهاى مردم ريز نشو، تفتيش نكن، جزئيات را دنبال نكن. دنبال پيدا كردن عيوب ريز و درشت افراد نباش. اگر اينجور باشد، بدون رفيق خواهى ماند. يعنى هر كسى بالاخره يك عيبى دارد ديگر. اگر بخواهى همين‌طور ريز بشوى، تفتيش كنى، دنبال كنى، كسى برايت باقى نميماند.


نوشته شده در تاريخ ۹۰/۰۶/۲۶ توسط فرمانده عملیات

زندگینامه سردار بدر شهید مهدی باکری


 

شهید مهدی باکری


تولد و كودكی

به سال 1333 ه.ش در شهرستان میاندوآب در یك خانواده مذهبی و با ایمان متولد شد. در دوران كودكی، مادرش را – كه بانویی باایمان بود – از دست داد. تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در ارومیه به پایان رسانید و در دوره دبیرستان (همزمان با شهادت برادرش علی باكری به دست دژخیمان ساواك) وارد جریانات سیاسی شد.      
 
 
 برای خواندن کل مطلب به ادامه مطلب بروید


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۹۰/۰۶/۲۵ توسط فرمانده عملیات
پایگاه اطلاع‌رسانی رهبر انقلاب، خاطره‌ی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای از امام خمینی(رحمه‌الله) را درباره اعتماد ایشان به وعده‌ی الهی منتشر كرد. این بیانات در سال 88 و در دیدار اعضای سپاه حفاظت ولی‌امر بیان شده بود:
 
 
                                    خاطرات رهبری
در روزهاى سوم چهارم جنگ بود، توى اتاق جنگ ستاد مشترك، همه جمع بوديم؛ بنده هم بودم، مسئولين كشور؛ رئيس جمهور، نخست وزير - آن وقت رئيس جمهور بنى‌صدر بود، نخست وزير هم مرحوم رجائى بود - چند نفرى از نمايندگان مجلس و غيره، همه آنجا جمع بوديم، داشتيم بحث ميكرديم، مشورت ميكرديم. نظامى‌ها هم بودند. بعد يكى از نظامى‌ها آمد كنار من، گفت: اين دوستان توى اتاق ديگر، يك كار خصوصى با شما دارند. من پا شدم رفتم پيش آنها. مرحوم فكورى بود، مرحوم فلاحى بود - اينهائى كه يادم است - دو سه نفر ديگر هم بودند. نشستيم، گفتيم: كارتان چيست؟ گفتند: ببينيد آقا! - يك كاغذى در آوردند. اين كاغذ را من عيناً الان دارم توى يادداشتها نگه داشته‌ام كه خط آن برادران عزيز ما بود - هواپيماهاى ما اينهاست؛ مثلاً اف  5، اف 4، نميدانم سى 130، چى، چى، انواع هواپيماهاى نظامىِ ترابرى و جنگى؛ هفت هشت ده نوع نوشته بودند. بعد نوشته بودند از اين نوع هواپيما، مثلاً ما ده تا آماده‌ى به كار داريم كه تا فلان روز آمادگى‌اش تمام ميشود. اينها قطعه‌هاى زودْتعويض دارند - در هواپيماها قطعه‌‌هائى هست كه در هر بار پرواز يا دو بار پرواز بايد عوض بشود - ميگفتند ما اين قطعه‌ها را نداريم. بنابراين مثلاً تا ظرف پنج روز يا ده روز اين نوع هواپيما پايان ميپذيرد؛ ديگر كأنه نداريم. تا دوازده روز اين نوعِ ديگر تمام ميشود؛ تا چهارده پانزده روز، اين نوع ديگر تمام ميشود. بيشترينش سى 130 بود. همين سى 130 هائى كه حالا هم هست كه حدود سى روز يا سى و يك روز گفتند كه براى اينها امكان پرواز وجود دارد. يعنى جمهورى اسلامى بعد از سى و يك روز، مطلقاً وسيله‌ى پرنده‌ى هوائى نظامى - چه نظامى جنگى، چه نظامى پشتيبانى و ترابرى - ديگر نخواهد داشت؛ خلاص! گفتند: آقا! وضع جنگ ما اين است؛ شما برويد به امام بگوئيد. من هم از شما چه پنهان، توى دلم يك قدرى حقيقتاً خالى شد! گفتيم عجب، واقعاً هواپيما نباشد، چه كار كنيم! او دارد با هواپيماهاى روسى مرتباً مى‌آيد. حالا خلبانهايش عرضه‌ى خلبانهاى ما را نداشتند، اما حجم كار زياد بود. همين طور پشت سر هم مى‌آمدند؛ انواع كلاسهاى گوناگون ميگ داشتند.

گفتم خيلى خوب. كاغذ را گرفتم، بردم خدمت امام، جماران؛ گفتم: آقا! اين آقايان فرماندهان ما هستند و ما دار و ندار نظاميمان دست اينهاست. اينها اينجورى ميگويند؛ ميگويند ما هواپيماهاى جنگيمان تا حداكثر مثلاً پانزده شانزده روز ديگر دوام دارد و آخرين هواپيمايمان كه هواپيماى سى 130 است و ترابرى است، تا سى روز و سى و سه روز ديگر بيشتر دوام ندارد. بعدش، ديگر ما مطلقاً هواپيما نداريم. امام نگاهى كردند، گفتند - حالا نقل به مضمون ميكنم، عين عبارت ايشان يادم نيست؛ احتمالاً جائى عين عبارات ايشان را نوشته باشم - اين حرفها چيست! شما بگوئيد بروند بجنگند، خدا ميرساند، درست ميكند، هيچ طور نميشود. منطقاً حرف امام براى من قانع كننده نبود؛ چون امام كه متخصص هواپيما نبود؛ اما به حقانيت امام و روشنائى دل او و حمايت خدا از او اعتقاد داشتم، ميدانستم كه خداى متعال اين مرد را براى يك كار بزرگ برانگيخته و او را وا نخواهد گذاشت. اين را عقيده داشتم. لذا دلم قرص شد، آمدم به اينها - حالا همان روز يا فردايش، يادم نيست - گفتم امام فرمودند كه برويد همينها را هرچى ميتوانيد تعمير كنيد، درست كنيد و اقدام كنيد.

همان هواپيماهاى اف 5 و اف 4 و اف 14 و اينهائى كه قرار بود بعد از پنج شش روز بكلى از كار بيفتد، هنوز دارد تو نيرو هوائى ما كار ميكند! بيست و نُه سال از سال 59 ميگذرد، هنوز دارند كار ميكنند! البته تعدادى از آنها توى جنگ آسيب ديدند، ساقط شدند، تير خوردند، بعضيشان از رده خارج شدند، اما از اين طرف هم در قبال اين ريزش، رويشى وجود داشت؛ مهندسين ما در دستگاه‌هاى ذى‌ربط توانستند قطعات درست كنند، خلأها را پر كنند و بعضى از قطعات را على‌رغم تحريم، به كورى چشم آن تحريم  كننده‌ها، از راه‌هائى وارد كنند و هواپيماها را سرپا نگه دارند. علاوه بر اينها، از آنها ياد بگيرند و دو نوع هواپيماى جنگى خودشان بسازند. الان شما ميدانيد كه در نيروى هوائى ما، دو نوع هواپيماى جنگى - البته عين آن هواپيماهاى قبلىِ خود ما نيست، اما بالاخره از آنها استفاده كردند. مهندس است ديگر، نگاه ميكند به كارى، تجربه مى‌اندوزد، خودش طراحى ميكند - دو كابينه‌ى براى آموزش و يك كابينه‌‌ى براى تهاجم نظامى، ساخته شده. علاوه بر اينكه همانهائى هم كه داشتيم، هنوز داريم و توى دستگاه‌هاى ما هست.

اين، توكل به خداست؛ اين، صدق وعده‌‌ى خداست. وقتى خداى متعال با تأكيد فراوان و چندجانبه ميفرمايد: «و لينصرنّ اللَّه من ينصره»؛ بى‌گمان، بى‌ترديد، حتماً و يقيناً خداى متعال نصرت ميكند، يارى ميكند كسانى را كه او را، يعنى دين او را يارى كنند - وقتى خدا اين را ميگويد - من و شما هم ميدانيم كه داريم از دين خدا حمايت ميكنيم، يارىِ دين خدا ميكنيم. بنابراين، خاطرجمع باشيد كه خدا نصرت خواهد كرد.
 

نوشته شده در تاريخ ۹۰/۰۶/۲۵ توسط فرمانده عملیات

 

تبيين‌مفهوم ولايت‌مطلقه فقيه/ خطر بازگشت عوامل ديكتاتورهاي سابق و وابسته به غرب در تحولات منطقه

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی  در دیدار رئیس و اعضای مجلس خبرگان، با اشاره به اقدام تاریخی و بی سابقه امام خمینی رضوان الله تعالی علیه در تشكیل نظام سیاسی مبتنی بر فقه اسلامی، به تبیین چالش ظاهری میان "حفظ هویت و اصول نظام" با "تحقق نیافتن برخی اهداف مادی و معنوی" پرداختند و ضمن تشریح معنای صحیح ولایت مطلقه فقیه و تأكید بر لزوم تصحیح و تكمیل مستمر مسیر حركت نظام افزودند: حوادث بسیار عظیمی در منطقه در حال رخ دادن است كه باید با تبیین دقیق و صحیح مفهوم مردمسالاری دینی برای ملتهای مسلمان، خلاء موجود را در زمینه جهت گیری آینده این حوادث، پُر كرد...

1020


نوشته شده در تاريخ ۹۰/۰۶/۲۲ توسط فرمانده عملیات

1020

به گزارش  خبرنگار سياسي ايرنا، 'ساره امامزاده' مادر شهيدان سيد محمد، سيد علي و سيد محسن جهان‌آرا شب گذشته به دليل وخامت بيماري در بيمارستان خاتم‌الانبياء تهران درگذشت...

 ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۹۰/۰۶/۲۲ توسط فرمانده عملیات
تمامی حقوق مطالب برای حزب فقط حزب علی.رهبر فقط سیدعلی محفوظ می باشد